CETOCOEN
Projekt vybudování Centra pro výzkum toxických látek v prostředí
Centrum pro výzkum
toxických látek v prostředí
Kamenice 753/5, pavilon A29
625 00 Brno
www.recetox.muni.cz

2x120 vteřin o Centru

Jihomoravské inovační centrum (JIC) pořádalo 16. října 2012 akci 120 vteřin pro inovativní firmy. Kontaktního podvečera se zúčastnili zástupci 20 výzkumných a komerčních institucí z oblasti environmentálních technologií, zemědělství a potravinářství, které působí v regionu jižní a střední Moravy.


Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí zastupoval doc. Luděk Bláha, který o akci řekl: “Tato setkání jsou vždy přínosná a rádi se vracíme. Se zúčastněnými firmami jsme diskutovali o spolupráci v oblastech sledování a odstraňování mikropolutantů z odpadních vod, hodnocení efektivity a toxicity pesticidů nebo odstraňování toxinů sinic z pitné vody.“

Profil společnosti a konkrétní výsledek úspěšné spolupráce inovativních firem s vědci z Masarykovy univerzity prezentovala během večera také společnost Enantis, která ve spolupráci s divizí Centra – Loschmidtovými laboratořemi a firmou PSI vytvořila EnviroPen – přenosný ruční biodetektor znečištění vod halogenovanými látkami. Zástupce JIC v komentáři k tomuto vystoupení řekl: „Enviropen je první úspěšný produkt spolupráce na základě kontaktu ze setkání 120 vteřin.“

Proč 120 vteřin?

Formát je odvozen od projektu „PechaKucha“. Cílem je ve 2 minutách a prostřednictvím 2 obrázků poskytnout hutnou informaci o dané společnosti a navázat spolupráci s partnery v regionu. Více informací o akci je k dispozici zde.

Projekt PechaKucha [peča kuča] – japonský výraz pro zvuk konverzace - vymysleli a zahájili v roce 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham. Chtěli vytvořit komunikační formát pro setkávání architektů, designérů, grafiků, umělců, prostor pro výměnu informací a zkušeností, ale bez hrozby nekonečných a nudných prezentací. Každý z účastníků má k dispozici 20 obrázků, na každý je 20 vteřin a obrázky se automaticky střídají. Výsledkem jsou stručné, neobvyklé a neotřelé prezentace a lze je použít pro jakékoliv téma. Více informací o PechaKucha naleznete na http://www.pecha-kucha.org/.

 

Zpět