CETOCOEN
Projekt vybudování Centra pro výzkum toxických látek v prostředí
Centrum pro výzkum
toxických látek v prostředí
Kamenice 753/5, pavilon A29
625 00 Brno
www.recetox.muni.cz

Prezentovali jsme se na Chemickém jarmarku v Praze

Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí se podílelo na organizaci popularizační akce „Chemický jarmark“, která se uskutečnila 23. září 2011 v Praze.

Chemický jarmark v Praze se setkal s velkým zájmem ze strany veřejnosti. Celkem jej navštívilo 8.000 návštěvníků, kteří měli na vlastní oči možnost pozorovat chemické experimenty, některé z nich si mohli i sami vyzkoušet. Stánek Centra na téma „Chemie v ekotoxikologii aneb staňte se na chvilku vědcem“ představil návštěvníkům obor ekotoxikologie včetně možností studia v Centru a také zjednodušeně prezentoval principy, které se používají při hodnocení toxicity chemických látek. Pro úspěšné řešitele připravených úkolů byla na konci připravena sladká odměna.

Chemický jarmark se v Praze uskutečnil poprvé. Organizátoři z více než 15 vědeckých institucí, škol a firem hodnotí tuto akci velmi pozitivně. Už jen účast kolem osmi tisíc návštěvníků hovoří za své, počasí se taktéž vydařilo a zájem médií byl obrovský (ČT, TV Metropol, Český rozhlas, regionální tisk). Atraktivitě celé akce přispělo i průběžné celodenní moderování jarmarku profesionálním moderátorem panem Rejzkem, který aktivně komentoval celé dění s mnoha rozhovory s téměř se všemi vystavovateli.

Mnoho kladných ohlasů dostali organizátoři na místě, ale i zpětně od pedagogů a samotných studentů, kteří na akci přišli zejména během dopoledne a všechny expozice jarmarku tak byly doslova v neproniknutelném obležení.

Fotogalerie - Chemický jarmark v Praze

Prezentovali jsme se na Chemickém jarmarku v Praze Prezentovali jsme se na Chemickém jarmarku v Praze

Investice do rozvoje vzdělávání

Zpět