CETOCOEN
Projekt vybudování Centra pro výzkum toxických látek v prostředí
Centrum pro výzkum
toxických látek v prostředí
Kamenice 753/5, pavilon A29
625 00 Brno
www.recetox.muni.cz

RECETOX na konferenci SETAC v Berlíně

V Berlíně se ve dnech 20-24.května 2012 konalo 22.zasedání SETAC Europe a 6.světový kongres SETAC 2012. Organizátoři se rozhodli spojit evropské i světové setkání do jednoho místa, aby umožnili kapacitám z celého světa vyjádřít se k tématu, jak zabezpečit udržitelnou budoucnost prostřednictvím propojení vědy, politiky a lidských zdrojů.

Odborníci z Centra pro výzkum toxických látek v prostředí na konferenci přednesli šest přednášek týkajících se přírodních toxinů a bioaktivních látek (Hilscherová), pasivního vzorkování (Smedes), látek poškozujících žlázy s vnitřní sekrecí; tzv. endokrinní disruptory (Novák), půdní ekotoxikologie (Vašíčková), osudu a vlivu atmosférických kontaminantů na člověka (Lammel) a mořské environmentální chemie a ekotoxikologie (Nizzetto) a informativní přednášku o novinkách z oblasti hormonálně aktivních látek (Jarošová).

Více než 20 odborníků a studentů z Centra diskutovalo výsledky svých prací v poster cornerech na téma: osud a ekotoxikologie pesticidů a výskyt a vliv atmosférických kontaminantů na lidské zdraví. Zároveň prezentovali 24 posterů z různých oblastí ekotoxikologie a environmentální chemie.

SETAC v Berlíně 2012 - fotogalerie

RECETOX na konferenci SETAC v Berlíně

Zpět