CETOCOEN
Projekt vybudování Centra pro výzkum toxických látek v prostředí
Centrum pro výzkum
toxických látek v prostředí
Kamenice 753/5, pavilon A29
625 00 Brno
www.recetox.muni.cz

RECETOX na Noci vědců v Brně

Tradiční akce pro veřejnost plná zážitků, her a poznání v podobě vědecko-populárních pořadů, pokusů, soutěží a kvízů, ale také zpěvu, tance a dalších aktivit pro všechny věkové kategorie organizovaná zaměstnanci a studenty brněnských univerzit se konala v pátek 27. září 2013 v Brně.


Uskutečnila se ve večerně-nočních hodinách (18–24 hodin) v prostorách brněnských vysokých škol a dalších institucí – Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, Mendelova muzea Masarykovy univerzity, Fakulty chemické Vysokého učení technického v Brně, Mendelovy univerzity v Brně, Technického muzea v Brně a Hvězdárny a planetária Brno.

Pro svou čtvrtou účast si RECETOX tento rok v budově č. 8 v areálu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity na Kotlářské připravil program s názvem "Jak na odpady? Zkoumat dopady!", kdy se návštěvníci dozvěděli například, co mají společného spláchnutý záchod a koupání na Brněnské přehradě, zda se dá vánoční stromeček použít k vědeckým účelům a kam cestují žížaly. Centrum tak přispělo k seznámení se s problematikou toxických látek v životním prostředí formou řešení zábavných vědeckých úloh. Návštěvníci měli i možnost konzultace s vědci našeho Centra. Noc vědců se letos vydařila – přálo počasí, i když bylo chladněji, a jen do prostor Masarykovy univerzity zavítalo bezmála pět tisíc návštěvníků.
Noc vědců je celoevropská akce. Jejím cílem je atraktivním způsobem popularizovat vědu a výzkum v ČR i v rámci celé Evropské unie, umožnit veřejnosti přístup do světa poznání, ale současně také představit vědce jako lidi všestranné, s mnoha dalšími zálibami a koníčky.

Další informace jsou k dispozici http://www.hvezdarna.cz/festivalvedy/.

 


Zpět