CETOCOEN
Projekt vybudování Centra pro výzkum toxických látek v prostředí
Centrum pro výzkum
toxických látek v prostředí
Kamenice 753/5, pavilon A29
625 00 Brno
www.recetox.muni.cz

Tři zlaté pro ČR ve výtvarné soutěži Stockholmské úmluvy

Slavnostní vyhlášení výsledků světového kola soutěže vypsané sekretariátem Stockholmské úmluvy v květnu 2011 u příležitosti 10. výročí podpisu Stockholmské úmluvy o perzistentních organických polutanech s názvem Stockholm at 10: Chemical Challenges, Sustainable Solutions proběhlo dnes v poledne v sídle OSN v Palais des Nations v Ženevě.

Českou republiku v soutěži velmi úspěšně reprezentovalo 11 prací z národního kola, které v roce 2011 pořádalo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Národním centrem Stockholmské úmluvy v ČR a Centrem pro výzkum toxických látek v prostředí (RECETOX) Masarykovy univerzity. Štěpán Kořalka z Uničova a Alžběta Baštová z Prahy získali za svá díla zlatou medaili v kategorii 11-15 let a Kristýna Bláhová z Frýdku-Místku vyhrála kategorii 16-20 let. Gratulujeme!

Světového kola soutěže se zúčastnilo ve třech věkových kategoriích celkem 160 prací z 18 zemí celého světa. Porota v soutěži udělila 4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile a v kategorii nejmladších výtvarníků 5-10 let navíc přidala 3 čestná uznání.

Současně s vyhlášením výsledků byla v Passerelle of Palais des Nations zahájena i výstava oceněných děl, která potrvá až do 11. července 2012. Vzhledem k tomu, že se ne všichni se dostanou do Ženevy, vytvořili jsme pro vás na této stránce virtuální výstavní prostor, kde můžete shlédnout oceněná díla.

Další podrobnosti k soutěži naleznete na www.recetox.muni.cz (http://www.recetox.muni.cz/index.php?pg=aktuality&aid=220) a video složené z děl zaslaných do světového kola můžete shlédnout níže.

Další informace budou doplněny.

Řeč Davida Chikvaidzeho, předsedy Komise kulturních akcí kanceláře Spojených národů v Ženevě

Zdroj: youtube.com

 

Řeč Davida Ogdena, vedoucího Oddělení správy Basilejské, Rotterdamské a Stockholmské úmluvy

Zdroj: youtube.com

Fotografie z vernisáže výstavy světové soutěže

Tři zlaté pro ČR ve výtvarné soutěži Stockholmské úmluvyTři zlaté pro ČR ve výtvarné soutěži Stockholmské úmluvy Tři zlaté pro ČR ve výtvarné soutěži Stockholmské úmluvy

Zpět